25 Comments on “Informacja z Duon Praszka Sp. z o.o.”

 1. Nie ma innej możliwości jak obniżyć koszty CO CWU tylko przez zmianę systemu. Analizy pokazują,że to 30%
  Sieci przesyłowe są głównym żródłem strat.
  W Praszce są przykłady ,że odejście od DUONU dało oszczędności powyżej 30% – szkoły p.g.
  To samo musimy zrobić w SM.

 2. Jak można pisać,że to co robi DUON to nie jest wyciaganiem pieniędzy od nas mieszkańców. Wszystko to co robicie to za nasze pieniądze i jeszcze o 30% za duże. Nowy system powstanie z oszczędności i jeszcze zostanie. 30% to 1,5mln zł- 10%= 1mlnzł x 5 lat= 5mln zł. To co do społecznych wydanych pieniędzy to je zmarnowaliście. Trudno instytucje odpowiedzialne za wydanie tych pieniędzy nie stanęły na wysokości zadania. Jak widać musi być zaangażowanie społeczne bo tak dalej nie może być. Uszy po sobie i nie róbcie wody z mózgu nam mieszkańcom SM. Odważni już to zrobili i nie drenujecie im kieszeni.

 3. Ooo..! Duon się obudził podobnie jak prezydent Komorowski 2 tygodnie przed wyborami. Szkoda, że Duon w 2013 zaproponował nam dwukrotnie podwyżki ceny ciepła zamiast planu optymalizacji ” istniejącej infrastruktury”. Czy to nie przedstawiciele Duonu i UM okazywali swą bezradność w rozmowie z TVP tłumacząc, że nie mają wpływu na cenę ciepła. A teraz można by jednak znaleźć oszczędności? I to proponują te same osoby. Czy mogą być wiarygodne?

 4. Pan Ratajski jeszcze nigdy nic nie zrobil nic za darmo dla dobra ludzi. wiec moj i moich znajomych sceptyzm jest ogromny. spytajcie starszych pracownikow albo dawnej pani prezen visteono dowiecie sie co to za kanalia i z kim sie nie powinno robic interesow. łoił nas tyle lat a teraz dobroduszny wujek?

 5. A ja uważam że nas nie stać na to żeby się na kilka milionów zadłużyć – kto to będzie spłacał? A kto sprawdzi i jak sprawdzi czy nas SM dobrze rozlicza ? Wtedy to już hulaj dusza piekła nie ma. Wole dostać te 10% – ale dostać na pewno niż te obiecane przez Spółdzielnie 30% i za ile lat? po spłaceniu kredytu?
  No a kto nam zwróci za to co już zapłaciliśmy – przeciez duon powstał z kasy gminy, zamiast nowych chodników i innych rzeczy jakie za te pieniądze można było zrobić!
  Czytałam to pismo ze spółdzielni i jak mam rozumieć że nie będzie żadnych dużych remontów to co ? drogi, chodniki, dachy będa tylko łatane? a co jak sie duża awaria zdaż y? kolejny kredyt? a co z ekipą ze spółdzielni – bo skoro przez kilka lat nie będzie dużych remontów to po co tam ile 20? osób trzymać? to ile zostanie zwolnionych i kto ich wybierze?
  Budowaie teraz kotłowni na złość duon to głupota

   • Nie rozumiem o co chodzi. Ja się swojego imienia nie wstydzę, ale widocznie kogoś przypominam – to dobrze bo znaczy że nie tylko my na osiedlu Kopernika inaczej myślimy niż Józef. Chętnie poznam tą Ale.

 6. Nowy system to nie na złość DUONOWI tylko konieczność obniżenia kosztów eksploatacji bloków.
  Obniżając koszty obniży się zadłuzenie SM- czynsze.
  Nie robiąc nic i tak musimy zapłacić – wydać pieniądze i to o 20% wieksze już po 10% upuście DUONU i dalej jesteśmy na pasku DUONU i nic nie możemy.
  W ramach oszczędności stajemy się właścicielami kotłowni i sami decydujemy jak ma być i od kogo kupić gaz i za ile.Prognozy sa takie, że gaz bedzie jeszcze taniał i będziemy decydować. DUON nic nam nie daje tylko został zmuszony do zmniejszenia haraczu .Okazali się zdziercami i nie można im ufać.
  Kierunek obniżki kosztów funkcjonowania SM jest właściwy, ponieważ zaczęto od największej pozycji jakim są koszty CO i CWU.Przyjdzie czas i na te mniejsze pozycje. Cierpliwości- nie wszystko na raz. Dużo dobrego dzieje się w SM i wspierajmy ich w tym bo to i nasz interes jako mieszkańców bloków.

 7. To może zamiast zaczynać oszczędności od kilku milionów kredytu zacznie spółdzielnia od zmiany np w zarządzie – z 3 osób może być dwie , jak w Kluczborku, Rada może pracować społecznie bez wynagrodzeń – w końcu ma dbac o spółdzielnie a nie swoje kieszenie. Panie Józefie dziwnie Pan tłumaczy mi prostej kobiecie oszczędzanie przez branie kredytu na budowe i odrzucanie oszczedności jakie można od razu uzyskać podpisując z duon umowe. Ja sie nie zgodze na zadłużenie między innymi mojego mieszkania pod durne pomysły. To jest moje mieszkanie i zrezygnuje z ogrzewania – nikt mi nie zabroni, a płacić na wasze dziwne pomysły nie bede i za innych co już teraz nie płacą. Łatwo sie dysponuje cudzymi pieniedzmi .A od kogo ten gaz pan przywiezie i w czym ? w wiaderkach? w całej praszce jest tylko duon i jak mi mąż mówi i tak będziemy od nich gaz brać bo nie ma od kogo innego. bajki opowiadacie bo jakies własne interesy chcecie zrobić i tyle, kogo tam zatrudnicie ze swoich znowu na moj koszt?. Ja bede za tym żeby podpisac umowe z duon bo teraz trzeba brac co dają bo to konkrety a nie gruszki na wierzbie jakie obiecujecie.

 8. Może i nie ma pewnych gwarancji dużych oszczędności po zmianie “systemu grzewczego”
  – ale zastanawia jedno –
  jak to możliwe, że Duon, który tak płakał przez te wszystkie lata,ze ma same straty, żadnych zysków –
  nagle ma środki i może sobie pozwolić na niepodwyższanie , już któryś raz taryfy i obniżenie “kosztów” o 10%.
  Myślę, że to efekt działań podjętych przez mieszkańców spółdzielni, którzy sami zaproponowali alternatywne rozwiązanie….

 9. Pani Alu, proszę się nie martwić za DUON. W biznesie nie ma sentymentów, każda działalność musi przynosić zysk by istniała spółka i to robi również DUON. Rzuca ochłap 10% i Pani się cieszy zamiast zadać pytanie DUONOWI jak chce osiągnąć te 10%, co URE na to.?/biznes to nie targ/. DUON powinien przedstawić program np .przebudowa sieci z węzłami dwu-funkcyjnymi by ograniczyć straty to bym powiedział, że im na nas zależy.Odciągają termin by wykorzystać do maximu zainwestowane pieniądze i zostawić nam ten złom by nie ponosić kosztów utylizacji.
  Patrzycie z mężem na dziś, a ja patrzę co będzie w przyszłości i dlatego nie widzimy tego samego. DUON musi mieć adwokatów w Was, ponieważ ich propozycja się nie broni sama. Jesteście w SM i przeciw sobie działacie trudno to zrozumieć. Twórzmy jeden zespół i zróbmy teraz coś dobrego dla siebie. Dzisiaj technika pozwala na duże możliwości- oszczędności, a co do gazu skąd będzie to proszę się nie martwić bo możemy go kupić od kogo zechcemy tylko musimy mieć własne kotłownie. Tak dla informacji Pani męża, że niech się nie wypowiada w tematach w których się nie orientuje, ponieważ wprowadza Panią w bład zamiast chronić Panią przed ośmieszaniem się.Niech się Pani zapyta Pana Franciszka czy możemy kupić gaz od innego dostawcy mimo, że DUON ma sieć i niech to Pani napisze na portalu czy mówię prawdę. Wiaderek nie musimy kupować
  Co do kredytu proszę się nie martwić na spotkaniu 16.06.2015 otrzymacie pełną informację. Organy spółki muszą być wynagradzane ” tanie mięso psy jedzą”. Brak wiedzy powoduje tyle zamieszania i niezrozumienia.
  Mam taką zasadę, że wyowiadam się na tematy mi znane. Idzmy razem to bedzie więcej dobra. Pani Alu głowa do góry i więcej zaufania, a mniej podejrzliwości.
  Chcę Wam powiedzieć,że obecnie płacimy b.duże pieniądze

  • Panie Józefie my tylko i aż chemy aby mieszkańcom spółdzielni żyło się taniej, cieplej ale cóż jeśli mieszkańcy wolą 10% byle czego to niech biorą może nie warto tracić zdrowia, czasu, energii a czas pokaże i wiemy nawet co. Panie Jozefie “psy szczekają karawana idzie dalej” i tak trzymać.

 10. Panie Józefie, Aniu jeśli łaska – tak rodzice mnie ochrzcili. Ja na spotkaniu będę z tego co czytałam 12 – albo ja albo mąż. Pisze Pan ładnie i jest Pan jak widać w temacie ale to my wszyscy zapłacimy za te pomysły. Da Pan gwarancję własnym mieszkaniem że to wyjdzie? Że faktycznie będzie 30% taniej po uruchomieniu? NIe wiem co to Ure ma do tego ale jak firma podpisze umowe to podpisze i z umowy sie wywiazac musi , a jak nie to wtedy nie bedzie wyjscia i bedzie po waszemu. ale teraz chca umowe podpisac. Takich obiecujących złote góry i ciepłe kapcie to ja już poznałam w życiu. Wole mniej ale konkretnie niż obiecane dużo. Tego Franciszka nie znam – nie moje pokolenie, popytam ojca może on go zapyta. Już teraz ledwie mnie stać na rachunki i co roku mam nerwy co przyjdzie w rozliczeniu ze spółdzielni. Pan ładnie opowiada ale my mówimy o spółdzielni gdzie jest jak jest i to nie z winy duon. W najgorszym wypadku zrobi się z sąsiadami wspólnote a wy sobie róbcie rewelacje na własny koszt.

 11. W praszce jak tylko ktos chce cos zrobic dobrze, bezinteresownie to od razu skazany jest na podejrzenia, oplucia itp. Ludzie jak chca nadal wiązać się z Duonem niech idą w to i niech płaczą i płacą, bo jak ktoś nie zna się na ekonomii to tak zawsze ma “czemuś biedny? boś głupi…: Teraz są podekscytowani 10% ochłpem a za chwilę rozum wróci ale wtedy po co?

  • Ty się za to znasz na ekonomii – wsadzić kilka milionow na podstawie obietnic, a otrzymac 10% konkretnej obniżki nic nie wkładajac. Ekonom sie znalazl od siedmiu bolesci. Jozef my pamietamy co powiedzial burmistrz na walnym – dziekujemy za podobnie wydajne i dzialajace rozwiazanie.

 12. Burmistrz na tegorocznym walnym będzie musiał to odwołać.,a chcę dodać że poza walnym mnie przeprosił.
  Ludzie władzy robią z siebie błaznów. Teraz taka moda by tylko opluć, ale przykład idzie od góry – debata prezydencka jest tego przykładem. Ludzie słabi i bojący się przeszłości atakują inwektywami.

  Wkładamy wszyscy minimum 30% więcej każdego miesiąca do DUONU., nic nam nie dają bo to nasze pieniadze.
  Nie chcemy dalej być ofiarami DUONU.
  Przykład jest w Praszce mądrych decyzji SZKOŁY ŚREDNIE, trzeba być ślepym by tego nie widzieć.
  Proszę sobie zadać trochę trudu i zdobyć informacji by dołączyc do zespołu i budować lepsza przyszłość SM.
  To nasz wspólny cel mieszkańców SM. DUON i BURMISTRZ mają to co zbudowali. Jeszcze niedawno nic nie mogli tylko się ironicznie śmiali . Dzisiaj musi być mądre zaangażowanie społeczne w każdej dziedzinie.

  • Tak pewnie – już widzę jak Burmistrz przeprasza za swoje słowa . To taka sama bajka jak te wasze 30% z kotłowni. Józef zgrabnie pomijasz udział Spółdzielni i obecnego wiecznego zarządu w tym że i oni mają to co Zbudowali z DUON i Burmistrzem. No i oczywiście swój w tym udział całkowicie pomijasz, a my w zakładzie nadal pamiętamy jak to było i z gazem i z wentylacją. Widze że przykład bierzesz faktycznie z góry politycy tez z ludzi idiotów robia. Z tym dawanie do duonu – przestan ludziom wode z mozgu robić. jak idziesz do sklepu i kupujesz i placisz to tez ci nic nie daja oprócz reszty – przestan pie…..[edited by admin] farmazony. a jak beda kotlownie to spoldzielnia nam bedzie dawac – chyba popalic w rachunkach jeszcze bardziej niz teraz. chcesz tosobie chlopie zrob kotlownie przy swoim bloku jak ci sie mieszkancy zgodza, zagwarantuj wlasnym mieszkaniem ze bedzie lepiej i zobaczymy. nazbierales sobie wookol potakiwaczy i robisz im wode z mozgu.

    • Ciebie za to czuć zarządem spółdzielni i Józefem – mam prawo mieć swoje zdanie i tyle. Wam sie wydaje że macie wyłaczność na słuszność i że tylko ci co wam sie otwarcie postawili sie licza. a my w zeszłym roku odwolalismy na naszej czesci zarzad i co ty na to? nasz przewodniczacy nie podpisał walnego i sie nie dał , w tym roku to samo zrobimy -tez absolutorium nie dostana

 13. Jedz na ul. Kaliską i Sportowa , i zapytaj jak jest.
  Swojej przeszłości sie nie musze wstydzić. Pochwal sie co Ty zrobiłeś.
  Nie mogę się godzić na takie warunki, gzie ogrzanie 1m2 powierzchni kosztuje 4,5zł.
  58m2 /rok koszt 3132zł + CWU/rok 1200zł + 5 butli gazu do kuchni .Za 4,500zł idzie ogrzać domek 150m2.

  Brak Ci argumentów to rzucasz obelgi. Prawda broni się sama

  • Jakie obelgi? Józef jaki z ciebie specjalista jak ty chcesz ogrzewanie bloków z ogrzewaniem domku jednorodzinnego porównywać? Prawda sama sie broni? teorie tutaj przedstawiasz nieziemskie. a co ty dla praszki oprócz zafundowania nam wszystkim problemu z gazem zrobiłeś? mnie chcesz rozliczać ? a kim ty jesteś? co zebrales grupke to juz mocny? dalsza dyskusja z toba i twoimi potakiwaczami nie ma sensu. nic do was nie dociera bo macie klapki na oczach jak konie. to sobie zapamietajcie że jak to nie wyjdzie to wy tutaj mieszkac dalej bedziecie – tylko ciekawe jak was wtedy sasiedzi potraktuja. Józef moze sie wyprowadzic bo go stac – juz pracuje poza Praszka, a wy?

 14. Wszystkich komentujących proszę o komentarze merytoryczne bez ataków ad personam. Obraźliwe posty będą usuwane.
  Dziękuję – Administrator

 15. Pracuję, bo potrafię. nie idę na państwowe utrzymanie, nie zbieram puszek i to Cię boli, a do roboty.

 16. Jakim czynnikiem postępu jest gaz dla danej miejscowości to zapytaj się w Zakładzie w którym przepracowałem 32 lata, a i właścicieli prywatnych posesji, którzy przeszli na gaz, to się dowiesz czy dobrze zrobiliśmy. Tyle polemiki.

 17. Już znamy oszczędności z wybudowanej kotłowni przy Mickiewicz. 2.Faktycznie są i wynoszą 7,2% a koszt budowy kotłowni to 150 000 zł.Bardzo się to opłacało?Mieszkańcy tego bloku jak oszczędzali na ogrzewaniu do tej pory to dalej oszczędzają a kredyt trzeba spłacać.Panie Józefie-obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: